Menüü
 
Menüü
Teavitused

Ehitusmaterjalide omadused

Niiskete ruumide ehitamisel ja viimistlemisel on oluline pöörata tähelepanu ehitusmaterjalide omadustele ning just nende niiskuskindlusele. Suurim viga vannitubade ehitusel ja remondil on eksimine elementaarsete ehitusnõuete vastu: hüdroisolatsioon jääb puudulikuks ning vesi voolab pidevalt põranda ja seina vahele, mis omakorda võib viia kandekonstruktsioonide hävinemiseni. 

Isegi siis, kui hüdroisolatsioon on teostatud suurepäraselt, tuleb olla tähelepanelik hoonetega, mida aastaringselt ei köeta. Nende puhul on tähtis kasutada jäätumiskindlat hüdroisolatsioonimastiksit, sest vastasel juhul võib hüdroisolatsioonikiht külmade ilmadega rabedaks muutuda ja rebeneda. Sel moel hakkab ehituskonstruktsioonidesse sattuv niiskus ikkagi ajapikku ehitist lõhkuma ja tervistkahjustavat hallitust tekitama. Nii võib esimesest kevadisest sõidust mõnusasse suvilasse saada hoopis peavalu, kuna ees ei ootagi korras ja puhas suvekodu, vaid järjekordne vannitoaremont.

Suvekodud on valmistatud peamiselt puitmaterjalist, mis on küll keskkonnasõbralik, kuid niiskusele eriti vastuvõtlik. Kahjuks võivad pikaajalisest niiskusest tingitud konstruktsioonide kahjustused kui ka hallitusseened olla aastaid inimsilmale nähtamatud. Seetõttu oleks kasulik uurida igal kevadel põhjalikult oma suvila ruumide nurki, seinapragusid ja vannialust pinda — kui need on ebameeldivalt määrdunud ja levitavad hallitusele spetsiifilist lõhna, on kindlasti viimane aeg võtta ette korralik remonditöö. Ja seekord juba teadlikult õigeid materjale, vahendeid ja töövõtteid kasutades.

SOOVITAME SOOVITAME