menu

Kuidas koroonaajastul jääda ellu?

Kuigi paljud majandussektorid on pandud nii öelda koroonapausile, ei tähenda see veel seda, et inimesed ei huvituks enam erinevatest toodetest ning teenustest - ei taha ju keegi loobuda harjumuspärastest asjadest. Samuti tahame me vabalt liikuda, elada nii nagu oleme harjunud ning tegelda piiranguteta oma tavapäraste tegevustega. Kuid praegune olukord dikteerib omad reeglid ja kohandab neile vastavalt meie tavapärast eluviisi. Seetõttu on hakatud oma soovide täitmiseks otsima alternatiivseid võimalusi.  
Kõik saavad suurepäraselt aru, et maailmamajandus on languses, küsimus on pigem selles, kui suur see erinevates riikides on ning kuidas see neis avaldub. 

Alates 2020. aasta kevadest, on meil olnud võimalus jälgida, millise arenguhüppe on selle ajaga teinud internetikaubandus. Eri riikides on need näitajad küll erinevad, kuid kõik nad ületavad varasemaid rekordeid ja reitinguid. Esmalt jõudsid rekordiliste müüginumbriteni supermarketid, peaaegu samaaegselt ka erinevad mänguteenused, veebikinod, hobikaupade ja raamatute müüjad jt. See oli paljude ettevõtete jaoks esimeseks märguandeks, et nii on võimalik juurde saada palju uusi kliente ning oluliselt kasvatada oma tulu.

Samas tekkis aga probleem, mida teha arvukate kavandatud koosolekute, konverentside, näituste ja messidega, kuidas käituda olukorras, kus tuleb tühistada kümneid tuhandeid töölähetusi ning kokku lepitud läbirääkimisi. Kogu maailma haaranud ühiskonnasulgemise tingimustes tuli ka see mure kiiresti lahendada. Selleks sobisid igapäevaselt populaarsed suhtlusrakendused (Skype, Google Hangouts, WhatsApp jne), kuid probleemiks osutus, kuidas kõik vajalikud rakendused ühte kohta kokku viia, sest selgus, et igal rakendusel on omad plussid ja miinused. Näiteks tekkis küsimus, kuidas oma toodet või teenust koos teistega samas kohas pakkuda, nagu varem erinevatel laatadel ja messidel.

2016. aastal loodi portaali OnlineExpo baasil veebikeskkond, mis täiustus aasta-aastalt ja sai 2020. aastaks töövahendiks, mis käesoleval ajal vastab kõigile internetikeskkonnas toimuva äritegevuse tingimustele. Nõudlus OnlineExpo järele ja selle eelised on ilmselged: lihtne navigeerimine, võimalus läbi viia ja kokku leppida kohtumisi, vahetada visiitkaarte, läbi viia reaalajas ülekandeid, videokonverentse ja palju muud.

2020. aastal toimus OnlineExpo virtuaalsetes näitusesaalides neli suuremahulist messi: märtsis rahvusvaheline reisimess (Eesti, Läti, Leedu), aprillis rahvusvaheline töö- ja karjäärimess (Eesti) ning kodumess HomeExpo 2020 (Eesti), septembris teaduse- ja tehnoloogiavaldkonna saavutusi tutvustav Smart Industry Expo (SIEx) 2020 (Valgevene). Igal nimetatud virtuaalmessil oli külastusi üle 75 000, see on keskmiselt rohkem kui 15 000 klienti.

Kõigi toimunud virtuaalmessidega saab tutvuda veebiaadressil www.onlineexpo.com. Sealt leiab ka rohkesti teavet OnlineExpo kohta.

OnlineExpo käib ajaga kaasas, arenedes igapäevaselt!


Me vastame teile meeleldi

Valige üks ülalolevatest suhtluskanalitest või jäta oma teade Facebooki kaudu