•   |  Huvitavat lugemist

Mõned ideed virtuaalürituste reklaamimiseks

Planeerimisprotsessi üks keeruline osa on ürituse reklaamimine. Võite korraldada kõige lahedama ürituse, kuid väga oluline on seda korralikult tutvustada. Sõltuvalt ürituse kestusest võivad reklaamikanalid olla samad nii suurte kui ka väikeste ettevõtete jaoks. Alljärgnevalt vaatame, millised on võimalused enese tutvustamiseks korraldatavale üritusele eelneval perioodil.

1k

0

Jaga

Sündmuse tutvustamine sotsiaalmeediagruppides

Erinevates suhtlusvõrgustikes leidub tuhandeid gruppe, kellega igaüks võib vabalt liituda. Sõltuvalt korraldatava virtuaalürituse teemast leidke selle tutvustamiseks sobivad kanalid, mille kasutajad võiksid olla huvitatud teie ürituse külastamisest. 

Koostöö sponsoritega

Teie ülesanne on sponsoreid reklaamida. Samas võiksid nemad reklaamida ka teid. Kui teie sponsori jälgijad võiksid olla ka teie potentsiaalsed kliendid, paluge oma sponsoritel veebisaitidele või sotsiaalmeediasse teie üritust tutvustav reklaam üles panna. Aja säästmiseks valmistage reklaami sisu ette, näiteks pressiteade, mille soovite avaldada. 

Vikipeedia

Kui teie korraldatav üritus toimub regulaarselt, kaaluge vastavasisulise Vikipeedia lehe loomist. Tutvustage seal ürituse ajalugu, eesmärke ja selle võimalikku mõju. Samuti saate tutvustada teisi ürituse korraldamisega seotud isikuid või ettevõtteid ja lisada asjakohaseid huvitavaid fakte. 

Google'i varjatud funktsioonid

Kui teie ettevõte omab vastavat kontot, saate te oma ürituse tutvustamiseks lisaks Google Adsile kasutada ka platvormi Google My Business. Avaldades seal oma sündmuse info, võite te jälgida ka jõudlust ja analüütilisi andmeid. 

Reklaam Linkedinis

Nüüd on teie virtuaalsündmust tutvustava lehekülje loomine võimalik ka Linkedinis. Nii nagu Facebookis, saate te ka seal avaldada vastava põhiinfo ja seeläbi oma üritust reklaamida. 

Esinejate abi

Koostage nimekiri neist esinejaist,  kellel võib olla palju jälgijaid ja paluge neilt teenet. Ettekandjad reklaamivad meeleldi oma tulevast esinemist, tutvustades nii ühtlasi ka teie korraldatavat üritust. 

Müüjad

Kui teete koostööd erinevate disaini-, video- või helifirmadega, vaadake neid kui oma virtuaalürituste täiendavaid reklaamiallikaid. Vajadusel paluge neil teha sotsiaalmeedias vastavasisulisi postitusi. Teie aga saate neid tutvustada enda poolt kasutatavates sotsiaalvõrgustikes. 

Foorumid ja ürituste kogukonnad

Mõelge probleemidele, mida teie korraldatav virtuaalsündmus võiks aidata lahendada, ja jagage seejärel vastavat teavet asjakohastes foorumites ja internetikogukondades. Olge lahenduste pakkumisel võimalikult konkreetne, sest antud juhul on teie esmaseks ülesandeks aidata probleem lahendada ja seejärel reklaamida. 

Jagage oma kogemusi

Kui teil on raskusi oma ürituse sisu turundamisega, proovige rääkida organisatsiooni telgitagustest. Näidake fotosid ja videoid ürituse ettevalmistamisest. Aga võite rääkida ka esinenud probleemidest ning tagasilöökidest. See võib teil aidata arendada empaatiat ja sidet teie ürituse jälgijatega. 

Looge sihtleht

Kasutage ürituse sihtlehte, et pakkuda sellist väärtuslikku sisu, mida inimesed tahavad jagada. Nii suurendavad näiteks artiklid, eluhakid, intervjuud teie virtuaalsündmuse bränditeadlikkust ja muudavad ürituse nähtavamaks. 

Ülal tutvustatud  meetodite kombinatsioon muudab teie virtuaalsündmuse reklaamimise lihtsamaks. Kui teil tekib ürituse kavandamise mingil etapil tõrkeid ja te vajate nõu, broneerige OnlineExpo virtuaalsündmuste eksperdi konsultatsioon. Aitame teil teie üritust ükskõik mis teemal edukalt korraldada! 

SOOVITAME

Me vastame teile meeleldi

Valige üks ülalolevatest suhtluskanalitest või jäta oma teade Facebooki kaudu